Адрес
м. Львів, вул. Щирецька 36

Варикозна хвороба вен ніг, лазерне лікування

Варикозна хвороба вен нижніх кінцівок в наші дні вважається одним з найпоширеніших захворювань в статистиці судинної хірургії. Згідно різноманітних підрахунків світових наукових видань, синдром варикозно розширених вен з різними ступенями проявів зустрічається у більш ніж 60 % обстежених людей, переважна частина яких це жінки.

 

Варикозна хвороба являє собою патологію вен, яка характеризується їх розширенням та порушенням функції клапанного апарату, що спершу може проявлятися лише появою телеагіектазій (судинних зірочок) та в подальших стадіях може тягнути за собою важкі порушення венозного відтоку у вигляді хронічної венозної недостатності з усіма її проявами (набряки ніг, свербіж у місцях розширених вен, пігментації шкіри (потемніння різного ступеню), порушення трофіки з появою виразкувань та приєднанням вторинної інфекції, а також утворення тромбів).

 

До найважливіших факторів розвитку патології можна віднести спадкову схильність, надлишкову масу тіла (збільшення ваги на 20% призводить до п’ятикратного збільшення ризику розвитку ХВН), тривалі статичні навантаження на ноги і малу рухову активність, прийом гормональних препаратів (прогестерон, естроген), а також патологію сполучної тканини.

 

В основі розвитку захворювання є порушення функції клапанного апарату вен, що призводить до патологічного скиду крові (рефлюксу) з глибоких вен у поверхневі (велика та мала підшкірні вени), за рахунок чого судинна стінка розширюється та деформується, а кров починає застоюватись і частково рухатись по вені у зворотньому напрямку. Це призводить до підвищення венозного тиску та розширення досі здорових вен, а венозний застій та сповільнення кровоплину – до тромбоутворення.

 

Більшість людей вважають цю патологію лише косметичним дефектом, та мало хто задумується, що нелікування хвороби та її можливі ускладнення часто стають причиною не лише втрати працездатності, але й інвалідизації пацієнта і створення загрозливих для життя станів.

 

Донедавна вважалось, що варикозного розширення вен можливо позбутись лише шляхом відкритої операції, що не дозволяло уникнути небажаних наслідків, як естетичних у вигляді шрамів на ногах і залишенням телеангіектазій, так і тривалого обмеження або втрати працездатності в післяопераційний період. При цьому консервативне лікування хронічних захворювань вен досі, як правило, використовується лише для лікування симптомів хвороби.

 

Сьогодні існують різноманітні методики малоінвазивних втручань, за допомогою яких можна позбавитись варикозної хвороби вен нижніх кінцівок на будь-якій стадій захворювання, та при цьому зберегти максимальний косметичний ефект після процедури.

 

Одним з таких методів є ендовенозна лазерна коагуляція (ЕВЛК, EVLT) , яку застосовує сучасна медицина як радикальний, але малотравматичний спосіб лікування. В даний час застосовують найсучасніші лазерні апарати, при цьому проблемні зони пацієнта піддаються впливу лазера, що має оптимальну довжину хвилі (1470 нм). Світлодіод забезпечує надійне закриття вени, не спричиняючи побічні ефекти ( нагрівання навколишніх тканин, опіки). Суть даної методики полягає в термічному впливі лазера на ендотелій (внутрішню венозну стінку). В результаті процесу відбувається закриття (заклеювання) судини. Ця мініінвазивна операція виконується під контролем ультразвуку, та під місцевою анестезією, що дозволяє мінімізувати травмування пацієнта. Через катетер оптоволокно вводиться у просвіт вени, проходячи всю патологічно змінену ділянку та після знеболення, поступово забираючи склопровід, по ньому подаються лазерні імпульси, завдяки яким вена коагулюється та “заклеюється” зсередини.

 

Після проведеного втручання необхідно носити компресійні панчохи, щоб забезпечити тиск на вени для досягнення кращого ефекту. Після операції пацієнт вже через кілька годин може покинути клініку, перебуваючи в доброму фізичному стані. Після лазерної процедури пацієнту рекомендується щодня здійснювати прогулянки. Завдяки ходьбі ми підключаємо м’язову помпу, що допомагає відтоку крові від ніг.

 

Операція не супроводжується розрізами, не залишає пігментації і рубців. Подібне лікування варикозу отримало велике поширення в західних країнах.
Серед переваг застосування ЕВЛК є:

 

  • Швидке відновлення
  • Мала травматичність
  • Високий косметичний ефект
  • Відсутність слідів на шкірі
  • Лікування проводиться під місцевим знеболенням (тумесцентна анестезія)
  • Відсутність стійкого больового синдрому
  • Високий лікувальний ефект

 

Слід зазначити, що лікування варикозної хвороби лазером забезпечує збереження працездатності та фізичної активності людини, а за даними багаторічної практики та наукових досліджень, цей метод дає дуже низький ризик рецидиву патології – 3-5%.

 

Як доповнення до ендовенозної лазерної коагуляції використовується склеротерапія.

 

Необхідно пам’ятати, що людям, для яких актуальні фактори ризику та які мають спадкову схильність до варикозної хвороби необхідно один раз на рік консультуватися у хірурга-флеболога з обов’язковим ультразвуковим обстеженням вен.

 

 

 

Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
udemy course download free
download huawei firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
lynda course free download
Ціни
Послуга
Ціна
Прийом
Консультація флеболога з доплерографією вен (УЗД) однієї ноги
300 грн.
Календарь
Консультація флеболога з доплерографією вен (УЗД) двох ніг
400 грн.
Календарь
Ендовазальна лазерна коагуляція (ЕВЛК) великої підшкірної вени та склеротерапія її приток однієї ноги ( з урахуванням операційного забезпечення , панчохи та річного спостереження*)
13 000 грн.
Календарь
ЕВЛК ендовазальна лазерна коагуляція малої підшкірної вени та склеро терапія приток однієї ноги ( з урахуванням операційного забезпечення, панчохи та річного спостереження*)
13 000 грн.
Календарь
ЕВЛК ендовазальна лазерна коагуляція великої та малої підшкірної вени та склеротерапія її приток однієї ноги ( з урахуванням операційного забезпечення, панчохи та річного спостереження*)
15 000 грн.
Календарь