Українська
 • Українська
 • Polski
Адрес
м. Львів, вул. Щирецька 36/5
Українська
 • Українська
 • Polski

Варикозна хвороба вен ніг, лазерне лікування

Варикозна хвороба діагностування та лікування

На теперішній час варикозна хвороба вен нижніх кінцівок вважається одним з найпоширеніших захворювань по статистиці судинної хірургії. Згідно різноманітних підрахунків світових наукових видань, синдром варикозно розширених вен з різними ступенями проявів зустрічається у більш ніж 60 % обстежених людей, більша частина з яких складають жінки.

 

Дана хвороба представляє собою патологію вен, яка характеризується їх розширенням та порушенням функції клапанного апарату. Спочатку може проявлятися лише появою телеангіектазій (судинних зірочок), а в подальших стадіях може являти собою важкі порушення венозного відтоку у вигляді хронічної венозної недостатності з усіма її проявами (набряки ніг, пігментації шкіри (потемніння різного ступеню), свербіж у місцях розширених вен), порушення трофіки з появою виразкувань та приєднанням вторинної інфекції, а також утворення тромбів).

 

 

Спадкова схильність, надлишкова маса тіла (збільшення ваги на 20% призводить до п’ятикратного збільшення ризику розвитку ХВН), тривалі статичні навантаження на ноги і байдуже ставлення до профілактики варикозу, прийом гормональних препаратів (прогестерон, естроген) – основні причини варикозної хвороби.

 

 

 

 

Розвиток захворювання включає в себе: порушення функції клапанного апарату вен, що призводить до патологічного скиду крові (рефлюксу) з глибоких вен у поверхневі (велика та мала підшкірні вени), в результаті чого судинна стінка розширюється та деформується, а кров починає застоюватись і частково рухатись по вені у зворотному напрямку. Що в свою чергу призводить до підвищення венозного тиску та розширення вен, які є здоровими, а венозний застій та сповільнення кровоплину – до тромбоутворення.

 

Багато людей не задумуються над наслідками хвороби, вважаючи дану патологію лише косметичною проблемою. А насправді байдуже ставлення до варикозу та його ускладнення можуть в кінцевому результаті призвести до інвалідності, втрати працездатності, а також створення загрози життю.

 

Лікування варикозу

Варикозне розширення вен: методи лікування

 

До недавніх часів вважалось, що варикозна хвороба нижніх кінцівок позбувається лише за допомогою операційного втручання, що потягнуло за собою неприємні наслідки такі як: неестетичні шрами на ногах, залишення телеангіектазій та обмеження у рухливому способі життя, особливо зменшення працездатності. При цьому застарілий метод лікування хронічних захворювань вен, як правило, використовується лише для лікування симптомів хвороби.

 

Теперішня медицина дозволяє використовувати різноманітні новітні методики малоінвазивних втручань, за допомогою яких можна позбавитись варикозної хвороби вен нижніх кінцівок при будь-якій стадії варикозної хвороби, та при цьому зберегти максимальний косметичний ефект після процедури.

 

Одним з таких методів являється радикальним, але малотравматичним способом, а саме ендовенозна лазерна коагуляція (ЕВЛК, EVLT). У сьогоденні медики застосовують найсучасніші лазерні апарати, при використанні яких, проблемні зони пацієнта піддаються впливу лазера, що має оптимальну довжину хвилі (1470 нм). Надійне закриття вени забезпечує світлодіод, не спричиняючи побічних ефектів, таких як: нагрівання навколишніх тканин, опіків. Суть даної методики полягає в термічному впливі лазера на ендотелій (внутрішню венозну стінку). В результаті чого, відбувається процес закриття – заклеювання судини. Описана мініінвазивна операція дозволяє мінімізувати можливі травми пацієнта, так як виконується під контролем ультразвуку та під місцевою анестезією. Оптоволокно вводиться через катетер у просвіт вени, проходячи всю патологічно змінену ділянку, та після знеболення поступово забирається склопровід, по якому подаються лазерні імпульси, завдяки яким вена коагулюється та “заклеюється” зсередини.

 

Після проведеного втручання пацієнт вже через кілька годин буде в хорошому фізичному стані та зможе покинути клініку. Але певний період часу потрібно буде носити компресійні панчохи, щоб забезпечити тиск на вени для досягнення кращого ефекту. Зробивши лазерне лікування варикозної хвороби вен рекомендується щодня гуляти хоча би близько години. Завдяки ходьбі ми підключаємо м’язову помпу, що допомагає відтоку крові від ніг і швидше стабілізувати свій стан.

 

 

Операція не залишає після себе пігментації і рубців, адже не потребує проведення розрізів. Подібне лікування варикозу отримало велике поширення в західних країнах.

 

Серед основних переваг застосування ЕВЛК (ендовенозної лазерної коагуляції) є:

 

 • Швидке відновлення пацієнта
 • Мала травматичність
 • Високий косметичний ефект
 • Відсутність шрамів на шкірі
 • Лікування проводиться під місцевим знеболенням (тумесцентна анестезія)
 • Відсутність стійкого больового синдрому
 • Високий лікувальний ефект

 

Слід зазначити, що цей метод лікування варикозної хвороби лазером дає дуже низький ризик рецидиву патології – 3-5% та забезпечує збереження працездатності та фізичної активності людини.

Як доповнення до ендовенозної лазерної коагуляції використовується склеротерапія.

 

Необхідно пам’ятати, що людям, для яких актуальні фактори ризику та які мають спадкову схильність до варикозної хвороби необхідно один раз на рік проходити консультацію флеболога з обов’язковим ультразвуковим обстеженням вен.

 

 

Потрібна консультація флеболога та лікування варикозу? Звертайтеся у наш медичний центр “VeroMed”, який розташований  у Львові та у інших областях України та центрах наших партнерів в інших регіонах України.

Лікар флеболог приймає на консультацію у м. Львів, за адресою: вулиця Щирецька, 36/5, Львів, Львівська область, 79071

 

Лікар Флеболог Львів , Лікар Флеболог, Лікування варикозу .

Ціни
Послуга
Ціна
Прийом
Консультація флеболога з доплерографією вен (УЗД) однієї ноги
450 грн.
Календарь
Консультація флеболога з доплерографією вен (УЗД) двох ніг
550 грн.
Календарь
Склеротерапія ретикулярних вен та телеангіоектазій однієї ноги (з урахуванням операційного забезпечення , панчохи та річного спостереження*)
від 2500 до 10000 грн
Календарь
Ендовазальна лазерна коагуляція (ЕВЛК) великої підшкірної вени та склеротерапія її приток однієї ноги (з урахуванням операційного забезпечення , панчохи та річного спостереження*)
17 000 грн
Календарь
ЕВЛК ендовазальна лазерна коагуляція малої підшкірної вени та склеро терапія приток однієї ноги ( з урахуванням операційного забезпечення, панчохи та річного спостереження*)
17 000 грн
Календарь
ЕВЛК ендовазальна лазерна коагуляція великої та малої підшкірної вени та склеротерапія її приток однієї ноги ( з урахуванням операційного забезпечення, панчохи та річного спостереження*)
19 000 грн
Календарь