Українська
 • Українська
 • Polski
Адрес
м. Львів, вул. Щирецька 36/5
Українська
 • Українська
 • Polski

Проктологія

Проктолог – лікар хірург, який займається профілактикою, діагностикою та лікуванням захворювань пов’язаних з кінцевим відділом травного тракту: товстої кишки, прямої кишки, анального каналу та заднього проходу. Найчастіше проктологи використовують метод колоноскопії, що дозволяє отримати детальну інформацію про проблеми товстого кишківника. Кінцевий відділ травної системи виконує багато важливих функцій. У товстому кишківнику відбувається багато важливих процесів необхідних для правильної роботи всього організму. Сам товстий кишківник складається зі сліпої кишки, товстої кишки, прямої кишки завершеної анусом. Усі залишки їжі перетворюються в кал, а вода, вітаміни, електроліти, амінокислоти засвоюються. Також виробляються вітаміни В12 і К симбіотичними бактеріями.

 

Які хвороби діагностує проктолог?

 

Проктолог займається лікуванням:

 

 • Геморой;
 • Парапроктит;
 • Анальна тріщина;
 • Нетримання калу;
 • Виразковий коліт;
 • Дивертикул;
 • Колоректальний рак;
 • Анальний тромбоз;
 • Випадіння слизової прямої кишки.

 

 

 

Коли варто звернутися до проктолога на обстеження?

 

Найчастіше пацієнти, які звертаються до лікаря проктолога мають скарги на проблеми з травленням, такі як:

 

 • Закрепи;
 • Діарея/пронос;
 • Гази;
 • Відчуття здуття;
 • Біль в черевній порожнині (гострий, колючий, пульсуючий, розпираючий, коліки) ;
 • Нерегулярні або болючі дефекації;
 • Відчуття неповного випорожнення;
 • А також, якщо у стільці присутній слиз, кров або є скарги на печіння, подразнення або свербіж навколо заднього проходу.

 

Проктолог дізнається детальну інформацію про те, що турбує пацієнта і розпитує всі деталі проблеми, проводить збір анамнезу пацієнта. Бажано мати при собі результати попередніх аналізів та обстежень. Також лікар запитує про перенесені захворювання, спадкові захворювання, спосіб життя, шкідливі звички пацієнта. Адже часто наслідком неправильного харчування, погано збалансованого щоденного меню (харчування), надто великих порцій, нерегулярного прийому їжі та прийому їжі поспіхом є захворювання, пов’язані з товстим кишківником, прямою кишкою, анальним каналом та анальним отвором. Також причиною може бути малорухливий спосіб життя та недостатнє фізичне навантаження. Варто звернути увагу на своє життя і запам’ятати, що навіть найменші, але регулярно проведені фізичні навантаження покращують перистальтику кишківника і нормалізують процеси, які відбуваються в ньому. А саме: швидше  розкладаються залишки їжі та виділені з них токсини не накопичуються в організмі, не всмоктуються, а значно швидше видаляються з організму. Щоденний стрес також може бути причиною певних захворювань.

 

При потребі під час візиту лікар може провести ректальний огляд (пальцем через задній прохід). Майже всі люди почуваються збентеженими навіть при самій думці про цей вид обстеження, та ця процедура дає можливість оцінити стан заднього проходу, анального каналу та прямої кишки. Таким чином досвідчений лікар зможе поставити попередній діагноз уражень (включно рак прямої кишки), які найчастіше виникають в анальному каналі.

 

Які обстеження може зробити проктолог і яким чином вони проводяться?

 

Найчастіше проводяться такі:

 

 • Аноскопія – проводиться за допомогою спеціального інструмента, при цьому лікар може оцінити стан анального каналу та ректального сегмента,
 • Ректоскопія – можна дослідити прямої кишки глибше ніж при аноскопії, це дозволяє взяти на обстеження тканини (біопсія),
 • Колоноскопія – це метод, при якому, за допомогою гнучкого ендоскопа, можна побачити внутрішню частину всієї товстої кишки, який називається колоно скопом, лікар також може взяти проби для гістопатологічного дослідження та видалити поліпи, розширити стенози кишківника, зупинити кровотечу з кінцевого відділу травної системи.

Ціна обстеження та проведених процедур залежить від стану організму та пов’язаних проблем. Запишіться на консультацію лікаря для уточнення всіх деталей.

Проктолог також може скерувати на інші обстеження для проведення додаткових діагностик, таких як: рентген товстої кишки, транс ректальне УЗД, аналіз на приховану кров, гістопатологічні, біохімічні або лабораторні дослідження.

 

 

Проктолог може скерувати на додаткові обстеження, такі як: рентген товстої кишки, транс ректальне УЗД, аналіз на приховану кров, гістопатологічні, біохімічні або лабораторні дослідження.

 

Методи, що застосовуються в проктології

 

Методи лікування проктологічних захворювань залежать від його стадії. Іноді консервативного лікування достатньо, в інших випадках необхідно провести необхідні процедури малоінвазивні та оперативні, наприклад: видалення геморою, поліпу, кісти, фіброми. У разі коло ректального раку на ранніх стадіях лікування полягає в його хірургічному видаленні, хіміотерапія потрібна в більш запущених стадіях.

 

 

 

Анальна тріщина заднього проходу

 

Анальна тріщина являє собою поздовжній розрив, рану або виразку між зубчастої лінією і краєм анального каналу. Вона зазвичай розташована по середній лінії заднього півкола ануса.

 

Це захворювання може виникнути в будь-якому віці, але частіше зустрічається у молодих людей. Гостра анальна тріщина і свербіж можуть з’явитися внаслідок частого випорожнення, проносу або навпаки запорів – при проходженні твердого випорожнення, а також як результат анального сексу.

 

Анальна фісура після операції або при вагітності – також досить часте явище. Це захворювання – одна з найпоширеніших хвороб в проктології.

 

Розрізняють хронічні та гострі тріщини в анальному отворі. Хронічна анальна тріщина присутня більше декількох місяців і містить ознаки хронічного процесу – підняті краї, оголений м’яз сфінктера, гіпертрофована анальна бахромка і сторожовий горбок. Гостра тріщина зазвичай виникає після періодів запору або діареї, і у молодих може самостійно зникнути при нормалізації випорожнень.

 

Чому з’являються тріщини в задньому проході та які ознаки порушення?

 

Дане захворювання ануса зазвичай пов’язано з підвищеним тонусом сфінктера. При ураженні анального каналу, яке обумовлено запором і проходженням твердого стільця, або проносом, відбувається поверхневий розрив слизової оболонки біля заднього проходу. У рідкісних випадках гострі фісури заживають у пацієнтів самі після нормалізації випорожнень.

 

Якщо загоєння не відбувається, хвороба може стати хронічною: як реакція на біль підвищується тонус внутрішнього анального сфінктера, тобто виникає спазм. Через підвищений тиск хронічна тріщина в задньому проході та кишечнику “ховається” за складками заднього проходу і не очищається, що призводить до її запалення.

 

При будь-яких неприємних відчуття і дискомфорті радимо якнайшвидше звернутися у наш Медичний центр у Львові на огляд проктолога, який розкаже що таке ректоскопія, колоноскопія та інші методи, та порадить, що варто вам зробити.

 

Ціни на усі можливі процедури можете знайти на нашому вебсайті.

 

Ціни
Послуга
Ціна
Прийом
Консультація проктолога без огляду
350 грн
Календарь
Консультація проктолога з оглядом (фізикальне обстеження, пальцеве обстеження прямої кишки, аноскопія)
550 грн
Календарь
Повторна консультація проктолога з оглядом
450 грн
Календарь
Консультація проктолога з оглядом + ректороманоскопія
800 грн
Календарь
Видалення новоутворів перианальної ділянки (папіломи, бородавки) – 1 шт.
600 грн
Календарь
Лігування геморою І стадії латексними кільцями з веденням пацієнта до кінця курсу лікування
4800 грн
Календарь
Лігування геморою ІІ стадії латексними кільцями з веденням пацієнта до кінця курсу лікування
8000 грн
Календарь
Лігування геморою ІІІ стадії латексними кільцями з веденням пацієнта до кінця курсу лікування
9800 грн
Календарь
Лазерне лікування геморою І стадії з веденням пацієнта до кінця курсу лікування
5300 грн
Календарь
Лазерне лікування геморою ІІ стадії з веденням пацієнта до кінця курсу лікування
8500 грн
Календарь
Лазерне лікування геморою ІІІ стадії з веденням пацієнта до кінця курсу лікування
11500 грн
Календарь
Лазерне лікування геморою ускладненої форми з веденням пацієнта до кінця курсу лікування
15200 грн
Календарь
Лікування ускладненої форми геморою (тріщина, кровотеча, тромбоз) з веденням пацієнта до кінця курсу лікування
10700 грн
Календарь
Висічення хронічних тріщин (за допомогою лазера або діатермії)
7200 грн
Календарь
Видалення анального поліпу
4600 грн
Календарь
Видалення анального поліпу ускладнене
5300 грн
Календарь
Тромбектомія зовнішнього вузла
4300 грн
Календарь
Розкриття і дренування підшкірно-слизового парапроктиту
5700 грн
Календарь
Розкриття і дренування інтрасфінктерного парапроктиту
7600 грн
Календарь
Розкриття і дренування ішеоректального абсцесу
12100 грн
Календарь
Розкриття і дренування нагноєної куприкової кісти
4800 грн
Календарь
Параректальна місцева гормональна блокада
3200 грн
Календарь
Коагуляція гіпертрофованої анальної залози (папіліт)
3300 грн
Календарь
Видалення чужорідного тіла з анального каналу
5300 грн
Календарь
Видалення калових каменів
2100 грн
Календарь
Лазерне видалення гострокінцевих кандилом – 1 шт.
400 грн
Календарь
Пластика анального каналу – видалення анальної бахроми
від 5200 до 15000 грн
Календарь
Видалення параректальної нориці
від 7500 до 12700 грн
Календарь
Лазерне видалення епітеліальних куприкових ходів
від 6500 грн
Календарь
Плазмоліфтинг в проктології
4200 грн
Календарь
* перед оглядом лікаря-проктолога необхідно зробити клізму звечора та 2 год до прийому
Календарь