Українська
 • Українська
 • Polski
Адрес
м. Львів, вул. Щирецька 36/5
Українська
 • Українська
 • Polski

Проктологія

Проктолог лікар хірург, який займається профілактикою, діагностикою та лікуванням захворювань пов’язаних з кінцевим відділом травного тракту: товстої кишки, прямої кишки,анального каналу та заднього проходу. Кінцевий відділ травної системи виконує багато важливих функцій. У товстому кишківнику, який складається з сліпої кишки, товстої кишки, прямої кишки завершеної анусом, відбувається багато важливих процесів необхідних для правильної роботи всього організму. Залишки їжі перетворюються в кал, а вода, вітаміни, електроліти, амінокислоти засвоюються. Також виробляються  вітаміни В12 і К симбіотичними бактеріями.

 

Що робить проктолог?

 

До найпоширеніших захворювань, якими займаються проктологи, належать:

 

 • Геморой
 • Парапроктит
 • Анальна тріщина
 • Нетримання калу
 • Виразковий коліт
 • Дивертикул
 • Колоректальний рак
 • Анальний тромбоз
 • Випадіння слизової прямої кишки

 

 

Які обстеження проводить проктолог?

 

До лікаря проктолога найчастіше звертаються зі скаргами на проблеми з травленням, такі як:

 

 • Закрепи
 • Діарея/пронос
 • Гази
 • Відчуття здуття
 • Біль в черевній порожнині (гострий, колючий, пульсуючий, розпераючий, коліки)
 • Нерегулярні або болючі дефекації
 • Відчуття неповного випорожнення

 

А також пацієнти, які помічають у своєму стільці слиз, кров, скаржаться на печіння, подразнення або свербіж навколо заднього проходу.

 

Проктолог проводить детальне опитування/збір анамнезу пацієнта,  результати проведених раніше аналізів, обстежень повинні надаватись лікарю під час візиту. Під час опитування лікар запитає про перенесені захворювання, спадкові захворювання, спосіб життя, шкідливі звички пацієнта, адже деякі захворювання пов’язані з товстим кишківником, прямою кишкою, анальним каналом та анальним отвором є наслідком неправильного харчування, в тому числі погано збалансоване щоденне меню (харчування), надто великі порції, нерегулярний прийом їжі та прийом їжі поспіхом. Деякі захворювання також можуть бути спричинені малорухливим способом життя та недостатнім фізичним навантаженням. Слід пам’ятати, що навіть найменші, але регулярні фізичні навантаження покращують перистальтику кишківника і нормалізують процеси, які відбуваються в ньому – це швидше  розкладаються залишки їжі та виділені з них токсини не накопичуються в організмі, не всмоктуються, а швидще видаляються з організму. Щоденний стрес також може бути причиною деяких захворювань, якими займається проктолог.

 

Під час візиту лікар може провести ректальний огляд (пальцем через задній прохід). Хоча багато людей почувають збентеження при самій думці про цей вид обстеження, та ця процедура дає можливість оцінити стан заднього проходу, анального каналу та прямої кишки. Таким чином досвідчений лікар може поставити попередній діагноз уражень (включно рак прямої кишки), які найчастіше виникають в анальному каналі.

 

Які ще обстеження може зробити проктолог?

 

До найбільш часто використовуваних належать:

 

 • Аноскопія – проводиться за допомогою спеціального інструмента, завдяки якому лікар може оцінити стан анального каналу та ректального сегмента,
 • Ректоскопія – дослідження прямої кишки глибше чим при аноскопії, завдяки ньому можна взяти на обстеження тканини (біопсія),
 • Колоноскопія – дозволяє побачити внутрішню частину всієї товстої кишки за допомогою гнучкого ендоскопа, який називається колоно скопом, лікар також може взяти проби для гістопатологічного дослідження та видалити поліпи, розширити стенози кишківника, зупинити кровотечу з кінцевого відділу травної системи.

 

 

Проктолог може скерувати на додаткові обстеження, такі як: рентген товстої кишки, транс ректальне УЗД, аналіз на приховану кров, гістопатологічні, біохімічні або лабораторні дослідження.

 

Методи, що застосовуються в проктології

 

Методи лікування проктологічних захворювань залежать від його стадії. Іноді консервативного лікування достатньо, в інших випадках необхідно провести необхідні процедури малоінвазивні та оперативні, наприклад: видалення геморою, поліпу, кісти, фіброми. У разі коло ректального раку на ранніх стадіях лікування полягає в його хірургічному видаленні, хіміотерапія потрібна в більш запущених стадіях.

 

 

 

Анальна тріщина заднього проходу

 

Анальна тріщина являє собою поздовжній розрив, рану або виразку між зубчастої лінією і краєм анального каналу. Вона зазвичай розташована по середній лінії заднього півкола ануса.

 

Це захворювання може виникнути в будь-якому віці, але частіше зустрічається у молодих людей. Гостра анальна тріщина і свербіж можуть з’явитися внаслідок частого випорожнення, проносу або навпаки запорів – при проходженні твердого випорожнення, а також як результат анального сексу.

 

Анальна фісура після операції або при вагітності – також досить часте явище. Це захворювання – одна з найпоширеніших хвороб в проктології.

 

Розрізняють хронічні та гострі тріщини в анальному отворі. Хронічна анальна тріщина присутня більше декількох місяців і містить ознаки хронічного процесу – підняті краї, оголений м’яз сфінктера, гіпертрофована анальна бахромка і сторожовий горбок. Гостра тріщина зазвичай виникає після періодів запору або діареї, і у молодих може самостійно зникнути при нормалізації випорожнень.

 

Чому з’являються тріщини в задньому проході та які ознаки порушення?

 

Дане захворювання ануса зазвичай пов’язано з підвищеним тонусом сфінктера. При ураженні анального каналу, яке обумовлено запором і проходженням твердого стільця, або проносом, відбувається поверхневий розрив слизової оболонки біля заднього проходу. У рідкісних випадках гострі фісури заживають у пацієнтів самі після нормалізації випорожнень.

 

Якщо загоєння не відбувається, хвороба може стати хронічною: як реакція на біль підвищується тонус внутрішнього анального сфінктера, тобто виникає спазм. Через підвищений тиск хронічна тріщина в задньому проході та кишечнику “ховається” за складками заднього проходу і не очищається, що призводить до її запалення.

 

Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
free download udemy paid course
download micromax firmware
Free Download WordPress Themes
free online course
Ціни
Послуга
Ціна
Прийом
Консультація лікаря без огляду
250 грн
Календарь
Консультація лікаря з оглядом та рекомендацією (фізікальне обстеження, пальцеве обстеження прямої кишки, аноскопія)
500 грн
Календарь
Повторна консультація лікаря з оглядом та рекомендацією (фізікальне обстеження, пальцеве обстеження прямої кишки, аноскопія)
400 грн
Календарь
Консультація лікаря з оглядом та рекомендацією (фізікальне обстеження, пальцеве обстеження прямої кишки, аноскопія) + ректороманоскопія
650 грн
Календарь
Лігування латексними кільцями (внутрішній геморой) одна процедура з веденням пацієнта до кінця курсу лікування
4500 грн
Календарь
Лігування латексними кільцями (внутрішній геморой) 2 процедури з веденням пацієнта до кінця курсу лікування
7500 грн
Календарь
Лігування латексними кільцями (внутрішнього геморою) 3-4 процедури з веденням пацієнта до кінця курсу лікування
9800 грн
Календарь
Лікування зовнішнього геморою (лазер або діатермія) одна процедура
4600 грн
Календарь
Лікування зовнішнього + внутрішнього геморою (одна процедура)
8000 грн
Календарь
Лікування комбінованого геморою курс 5-6 процедур (включає: огляди, лігування, з веденням пацієнтів до кінця курсу лікування)
14500 грн
Календарь
Консервативне лікування тріщин прямої кишки (з веденням пацієнтів до кінця курсу лікування)
4000 грн
Календарь
Висічення хронічних тріщин (за допомогою лазера або діатермії) одна процедура + контрольний огляд
6000 грн
Календарь
Видалення анального поліпу (одна процедура)
4500 грн
Календарь
Видалення анального поліпу ускладнене ( одна процедура)
5200 грн
Календарь
Тромбектомія зовнішнього вузла (одна процедура)
4200 грн
Календарь