Українська
 • Українська
 • Polski
Адрес
м. Львів, вул. Щирецька 36/5
Українська
 • Українська
 • Polski

Компресійний трикотаж

Компресійний трикотаж – спеціальна білизна для використання у медичних цілях. Виготовлений зі спеціальних матеріалів і має комірчасту структуру. Дана тканина не викликає алергії і дуже добре пропускає повітря. У своєму складі повинна містити бавовну і еластичні волокна нейлону, мікрофібри або лайкри. Трикотаж володіє властивістю здавлювання, що у свою чергу створює тиск на стінки вен у різних зонах кінцівок. Він не повинен містити жодних навіть мінімальних швів, бо буде надавати лишній тиск на шкіру і створювати дискомфорт.

 

Трикотаж вважається найбільш ефективним і найбільш популярним для нижнього відділу ніг. Саме у цій ділянці тіла на вени припадає найбільше навантаження. А білизна допомагає таким чином, що не допускає застою крові і надає їй допомогу у просуванні вгору, завдяки необхідному ступеню стискання.

 

 

 

Медичний компресійний трикотаж має лікувальний ефект, який відбувається за рахунок наступних принципів:

 

 1. За рахунок зовнішнього стискання. Відбувається зменшення патологічного об’єму венозної системи ноги і відповідно у венах значно зменшується застій крові;
 2. За рахунок компресії. Діаметр вен зменшується і венозні клапани починають виконувати свою функцію більш повноцінно, завдяки чому не дають крові рухатись ретроградно (у зворотному напрямку);
 3. За рахунок посилення тканинного тиску. Збільшується зворотне всмоктування міжтканинної рідини, що призводить до зменшення набряків;
 4. Компресійний трикотаж стимулює фібринолітичну активність крові – її здатність розчиняти згустки, що є дуже важливим для профілактики і лікування тромбів у венах.

 

Існує два види компресійного трикотажу, які залежать від ступеню компресії (вказує на те, який тиск буде надавати на тіло) та їхнього призначення:

 

– Профілактичний. Призначається для профілактики тромбоутворень, для стимуляції відтоку крові по венах, при недостатньому фізичному навантаження, для попередження розвитку набряків. Застосовується при появі перших зірочок зі збільшених дрібних судин. Створюється тиск на рівні кісточок не більше 18 мм.рт.ст;

 

– Лікувальний. Використовується переважно у післяопераційний період і має вже відповідно більший ступінь тиску ( від 18,4мм рт.ст.). Поділяється на 4 типи: 

 

 • I-й клас – тиск від 18,4 – 21,2 мм рт.ст;
 • II-й клас – тиск від 25,1-32,1 мм.рт.ст;
 • III-й клас – тиск від 36,4-46,5 мм.рт.ст;
 • IV-й клас – тиск більше 50 мм.рт.ст.

 

 

Профілактичну компресійну білизну використовують люди, у яких немає проявів венозної недостатності. Але якщо їхня робота пов’язана із тривалим перебуванням у сидячому чи стоячому положеннях (продавці, перукарі, програмісти, хірурги і т.д.), то ця річ є для них необхідною. А також для вагітних, у яких немає варикозної хвороби.

 

1 клас використовується при синдромі “важких ніг”, ретикулярному варикозі і телеангіектазії ( “сіточки”, “зірочки” і “павучки”), які дуже часто проявляються на гомілках і стегнах.

 

2 клас використовується при варикозній хворобі в стадії компенсації, варикозній хворобі у вагітних, для післяопераційного періоду на вени, гострому тромбофлебіті.

 

3 клас використовується при варикозній хворобі в стадії декомпенсації, посттромбофлебітичній хворобі в стадії декомпенсації (коли вже наявні трофічні порушення, виражені набряки, які не проходять навіть після нічного сну і т.д.). Ступінь компенсації чи декомпенсації повинен визначати лікар.

 

4 клас використовується при вроджених аномаліях розвитку венозної і лімфатичної систем.

 

Компресійні гольфи використовуються не тільки для лікування, але й для профілактики захворювань венозної системи нижніх кінцівок. Збільшує інтерстиціальний тиск в ногах, що дозволяє покращити роботу венозних клапанів, усунути рефлюкс та збільшити швидкість кровоплину. 

Компресійні панчохи призначені для тих, чий спосіб життя є малорухливим і вимагає тривалого сидіння біля комп’ютера або хто наоборот має великі фізичні навантаження. Найчастіше компресійна панчоха користується популярністю серед спортсменів, а також вагітних (особливо, які перебуваються на другому та третьому триместрах, так як навантаження в цей період вже значно збільшується).

 

Важливо робити усі заміри для підбору розміру  до появи набряків, тобто зранку, не стаючи з ліжка. Крім цього, загальним принципом підбору виробу медичного трикотажу являється те, що верхній край виробу повинен на 5-10 см перекривати уражений венозний сегмент, тобто, якщо в особи наявна варикозна вена в нижній третині стегна, навіть невелика, то гольфи їй ніяк не підходять. В кращому випадку панчохи, в ідеалі – колготи.

 

Купити компресійний трикотаж самостійно дозволяється лише профілактичний або 1 класу білизну, а для виробів вищого класу компресії потрібне призначення лікаря і саме він каже яким чином потрібно використовувати її.  

 

Ми рекомендуємо білизну іноземного виробника Sigvaris та Medi, як чоловічі так і жіночі, які Ви можете придбати у наших медичних центрах у Львові та інших областях України.

 

Ціни
Послуга
Ціна
Прийом
Гольфи – I клас компресії
1000 грн
Календарь
Гольфи – II клас компресії
1000 грн
Календарь
Панчохи німецької фірми medi з силіконовою резинкою duomed - I клас компресії
1600 грн
Календарь
Панчохи німецької фірми medi з силіконовою резинкою duomed - II клас компресії
1600 грн
Календарь
Панчохи німецької фірми medi з силіконовою резинкою duomed - III клас компресії
2900 грн
Календарь
Панчохи швейцарської фірми Sigvaris з силіконовою резинкою duomed - I клас компресії
1900 грн
Календарь
Панчохи швейцарської фірми Sigvaris з силіконовою резинкою duomed - II клас компресії
1900 грн
Календарь
Колготи - I клас компресії
2500 грн
Календарь
Колготи - II клас компресії
2500 грн
Календарь