Polski
 • Українська
 • Polski
Адрес
Lwów, ul Shchyretska 36/5
Polski
 • Українська
 • Polski

Wrzody troficzne

Трофічні виразки при варикозній хворобі ніг. Склеротерапія і лазерне лікування трофічних виразок, як один із найсучасніших та найефективніших методів в сучасній медицині.
У світі понад два мільйона людей має трофічні виразки на ногах (гомілках і стопах). Це – захворювання, що характеризується глибоким дефектом шкірного епітелію або базальної мембрани, що супроводжується запальним процесом. Воно призводить до втрат тканини, а на шкірі, після загоєння виразки, залишаються рубці. Лікування трофічних виразок на ногах, незважаючи на розвиток медицини, залишається одним з найскладніших. Це пов’язано з порушенням живильного процесу клітин – трофіки (звідси назва хвороби). При цьому знижуються захисні функції організму, і частково втрачається відновлювальна здатність. Найчастішою причиною трофічних виразок є варикозна хвороба ніг, так звані венозні виразки.

Венозні виразки

 

Це трофічні виразки привари козі – це різновид виразок . що формується в основному на гомілці, в нижній частині її внутрішньої поверхні. На задній і зовнішньої сторонах зустрічаються вкрай рідко. Виникають при порушенні венозного кровотоку нижніх кінцівок, в тому числі як ускладнення варикозу. Перед появою трофічної виразки характерні такі симптоми:

 

 • литкова частина набрякає, з’являється відчуття тяжкості;
 • у нічні години відзначаються судоми;
 • шкіра гомілки починає «свербіти», на ній з’являється сітка з помітно збільшеними венами;
 • поступово вени зливаються в плями пурпурного відтінку, що переходить у фіолетовий колір, поширюючись на всі великі площі;
 • шкірний покрив ущільнюється, набуває специфічного блиск і гладкість.

 

На початковій стадії утворення трофічної виразки з’являються струпи білого кольору,що нагадують парафінові пластівці. Якщо на цій стадії лікування не було розпочато, то через кілька днів утворюється невелика виразка, розвиток якої буде прогресувати. Спочатку вона вражає тільки шкірний покрив, потім ахіллове сухожилля, литковий м’яз (в задній частині), окістя великої гомілкової кістки. При цьому з виразки виділяється гній, який має неприємний запах. Якщо лікування трофічної виразки гомілки венозного походження вибрано неправильно або розпочато із запізненням, можуть розвинутися важкі захворювання, такі як бешиха, паховий лімфаденіт, гнійний варикотромбофлебіт. Нерідко виразка призводить до незворотнього збільшення лімфатичних судин і слоновості гомілки. Були випадки, коли пізно розпочате лікування, було причиною виникнення сепсису зі смертельним результатом.

 

Самі по собі трофічні виразки з’явитися не можуть. Для цього є деякі провокуючі фактори. І одним з таких факторів є варикозне розширення вен.

 

Трофічні виразки піддаються лікуванню дуже і дуже складно і для цього потрібно багато терпіння як з боку самого пацієнта, так і з боку лікаря. Але сьогодні хірурги – флебологи лікують цю недугу за допомогою лазера за досить короткий період часу. До того ж дані методи лікування абсолютно безболісні і не потребують загальної анестезії.

 

Проте не тільки варикозне розширення вен може бути причиною трофічної виразки ,тому перед лікуванням потрібно обстежитись. Бо є багато інших захворювань які теж можуть бути причиною трофічних виразок на ногах:

 • облітеруючі (облітерація – закриття просвіту, зростання судини) захворювання судин;
 • судинна патологія при діабеті;
 • аутоімунні захворювання, коли організм приймає власні тканини за чужорідні і починає з ними «боротися» ;
 • дерматологічні хвороби.

 

Початок появи трофічної виразки на нозі

 

Трофічні виразки на ногах не з’являються раптово. Зазвичай перед цим пацієнт кілька років хворіє на варикоз нижніх кінцівок. І ось він зауважує, що в нижній частині гомілки шкіра стала змінювати колір, стала червоною, і з’явився свербіж. Так починається варикозна екзема, слідом за якою зазвичай утворюється виразка.

 

Якщо терміново не звернутися до флеболога або судинного хірурга (не бійтеся,різати вас ніхто не буде!),то на шкірі з’являється нездоровий блиск ,білі плямки, на місці яких з’являються виразки. Пізніше може приєднатися інфекція, тоді лікування буде більш тривалим ,із застосуванням антибіотиків.

 

Отже ,підсумовуючи все вище сказане,лікарі виділяють 4 стадії перебігу трофічних виразок:

 

 1. Стадія появи та прогресування. Коли живлення тканин серйозно порушено , шкіра стає «лаковою», червоніє,потім з’являються ділянки виразки червоного кольору. Практично це вже невеликі ранки ,які можуть розширюватися,поглиблюватися і зливатися разом.
 2. Стадія очищення. На цій стадії виділення з рани(вона має круглі краї) буває прозорим,гнійним (коли приєднується інфекція) або білястим. Болі і свербіж можуть посилитися. Лікують цю стадію,очищаючи поверхню рани.
 3. Рубцювання по краях і грануляція в центрі – так характеризується 3 стадія. У рані з’являються ділянки молодої шкіри, які поступово розростаються. У той же час краї рани поступово стягуються до центру.
 4. Загоєння (рубцювання і грануляція самої виразки).

 

Кожна стадія трофічних виразок лікується у різних клініках по-різному,в залежності від можливостей клінік, але найсучасніше лікування яке застосовують у всіх провідних клініках світу, в тому числі і у нашій клініці VeroMed – це є лікування лазером і склеротерапія.

 

Загальні принципи лікування трофічних виразок нижніх кінцівок при варикозі : передбачає усунення головної причини – венозної недостатності. Ви не зможете змінити варикозно розширені вени, їх можна тільки видалити або «запаяти» за допомогою сучасних методик,а саме лікування лазером і склеро терапія. Не варто займатися самолікуванням або застосовувати сумнівні методи на зразок як лікування п’явками.

 

Наступним етапом у лікуванні трофічної виразки при варикозі є боротьба з головним ворогом – гіподинамією. Для цього підходить дозована ходьба у компресійному трикотажі – це обов’язкова умова!

Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
free online course
download mobile firmware
Premium WordPress Themes Download
udemy free download
Ceny
Usługa
Cena
Przyjęcie