Polski
  • Українська
  • Polski
Адрес
Lwów, ul Shchyretska 36/5
Polski
  • Українська
  • Polski

Terapia lekowa

Marzec 12, 2021

Трофічна виразка — це симптом, який з’являється в тому випадку, коли відбувається порушення живлення тканин в тій чи іншій області тіла. Найчастіше такі явища діагностуються на ногах, але в деяких випадках вони можуть виникнути і в районі верхніх кінцівок і навіть на слизових оболонках. А попадання інфекції і підозрілий патологічний процеси, які продовжують посилюватися, роблять лікування виразок тривалим і болючим. Лікування трофічних виразок нижніх кінцівок повинен займатися тільки фахівець.
Трофічні виразки на ногах причини виникнення, симптоми і лікування

Чому з’являються

Причин розвитку трофічних виразок на нозі або на іншій частині тіла безліч. Це такі патологічні стани, як:

Облітеруючий атеросклероз артерій
Варикозне розширення вен.
Тромбофлебіт.
Гострий і хронічний лімфостаз.
Цукровий діабет.
Відмороження.
Опіки.
Дерматити хронічного перебігу.
Антифосфоліпідний синдром.
Травми нервових стовбурів.
Але у формуванні будь-трофічної виразки ноги велике значення мають 2 процесу. По-перше, це патологічні явища, які зачіпають не тільки судини, але і іннервацію ділянки шкіри або підшкірної клітковини. По-друге, це травма, яка і провокує первинне пошкодження.

Згідно з даними статистики, такі прояви найчастіше зустрічаються при варикозному розширенні вен і при тромбофлебіті. Саме тому трофічні виразки найчастіше діагностуються на ногах. Але найскладніші пошкодження виникають при наявності у пацієнта цукрового діабету або його ускладнень. При цьому до тканин протікає значно менше крові, а отже, зменшується і надходження кисню. А ось накопичення недоокислених продуктів при цьому відбувається дуже інтенсивно, що призводить до пошкодження нервових волокон і є пусковим механізмом для пошкодження шкіри.

Клінічні прояви

Трофічні виразки на ногах причини виникнення, симптоми і лікуванняТрофічні виразки нижніх кінцівок мають свої специфічні симптоми. Серед повного благополуччя вони з’являються дуже рідко. Їх появі завжди передують якісь первинні ознаки, а саме:

Біль.
Набряклість.
Важкість у ногах.
Печіння на шкірі.
Свербіж.
Відчуття жару в ногах.
Судоми.
При цьому добре видно і самі зміни на шкірі. Вона стає глянсовою, на ній з’являється нерівномірний фіолетовий або навіть червоний відтінок, на дотик вона стає дуже грубої, а при дотику пацієнт відчуває сильний біль. Найчастіше такі симптоми характерні при розвитку ураження вен, а сама проблема починає з’являтися на нижній частині гомілки і лікування таких проявів хвороби потрібно проводити вчасно.
Якщо ж відбувається ураження артерій, то тут симптоми захворювання на ногах будуть трохи іншими. Вони з’являються на пальцях, і їх може бути не одна, а кілька. Нейротрофічні виразки більше схожі на пролежні і локалізуються на підошвах і п’ятах, тобто там, де відбувається постійний тиск. А ось при аутоімунних захворюваннях хвороба починає проявлятися на обох кінцівках, причому строго симетрично. При цукровому діабеті та його ускладненнях такі проблеми діагностуються лише на першому пальці стопи і п’яткової області.

Медикаментозна терапія

Як лікувати захворювання? Терапія повинна бути комплексною і включати в себе лікування не тільки самого шкірного дефекту, але і основного захворювання. Тому найчастіше лікують цю недугу в спеціалізованих стаціонарах. Це допомагає поліпшити кровообіг, зменшити гіпоксію тканин, відновити правильний метаболізм. Питання про те, якими саме препаратами потрібно лікувати захворювання, має вирішувати тільки кваліфікований лікар-хірург. Саме він визначає, чи варто застосовувати антибіотики.

Якщо трофічна виразка виникла на тлі проблем з венами нижніх кінцівок, зокрема — при варикозі, то в лікуванні використовуються такий препарат, як детралекс, тривалим курсом, у вигляді таблеток. Для поліпшення живлення шкіри застосовують пентоксифілін, нікотинову кислоту, аспірин в його спеціальної дозуванні. Варто зазначити, що лікування виразки на нозі – це процес тривалий і може затягнутися на кілька місяців, але не завжди медикаментозна терапія дозволяє загоїти виразку, тому необхідне радикальне лікування методом ЕВЛК.

Медикаментозна терапія в більшості має вплив на наслідки основного захворювання. Тому, при венозних виразках важливо забрати причину їх виникнення – варикозної хвороби і хронічної венозної недостатності. На сьогоднішній день можна вважати “золотим стандартом” у лікуванні венозних виразок ЛАЗЕРНЕ ЛІКУВАННЯ (ендовенозна лазерна коагуляція) зі склеротерапією та обов’язковим бандажем ураженої ноги компресійною панчохою.

Ми будемо раді Вам допомогти позбутися цієї важкої недуги в нашій клініці “Веромед” . м. Львів, Вул. Щирецька, 36/5. Запис до хірурга-флеболога за тел: +38‎ 068 384 57 38