Polski
  • Українська
  • Polski
Адрес
Lwów, ul Shchyretska 36/5
Polski
  • Українська
  • Polski

DZIANINA KOMPRESYJNA

Marzec 12, 2021

Лікувальний ефект компресійного трикотажу відбувається за рахунок наступних механізмів:

За рахунок зовнішнього стискання відбувається зменшення патологічного об’єму венозної системи ноги, застій крові у венах значно зменшується;

 

За рахунок компресії діаметр вен зменшується, таким чином венозні клапани починають більш повноцінно виконувати свою функцію, завдяки чому не дають крові рухатись ретроградно (у зворотньому напрямку);

 

За рахунок посилення тканинного тиску збільшується зворотнє всмоктування міжтканинної рідини, що веде до зменшення набряків;

Компресійний трикотаж стимулює фібринолітичну активність крові – її здатність розчиняти згустки, що дуже важливо для профілактики і лікування тромбів у венах.

В залежності від ступеню компресії і призначення компресійний трикотаж ділять на:

– Профілактичний. Створюється тиск на рівні кісточок не більше 18 мм.рт.ст;

– Лікувальний. Який в свою чергу поділяється на:

 

I-й клас – тиск від 18,4 – 21,2 мм рт.ст;
II-й клас – тиск від 25,1-32,1 мм.рт.ст;
III-й клас – тиск від 36,4-46,5 мм.рт.ст;
IV-й клас – тиск більше 50 мм.рт.ст.

Профілактичну компресійну білизну використовують люди, у яких немає проявів венозної недостатності, але робота яких пов’язана із тривалим перебуванням у сидячому чи стоячому положеннях (продавці, перукарі, програмісти, хірурги і т.д.), а також вагітні, у яких немає варикозної хвороби.

 

I-й клас використовується при синдромі “важких ніг”, ретикулярному варикозі і телеангіектазіях ( “сіточки”, “зірочки” і “павучки”), котрі дуже часто локалізуються на гомілках і стегнах.

II-й клас використовується при варикозній хворобі в стадії компенсації, варикозній хворобі вагітних, стані після операцій на венах, гострому тромбофлебіті.

III-й клас використовується при варикозній хворобі в стадії декомпенсації, посттромбофлебітичній хворобі в стадії декомпенсації (коли вже наявні трофічні порушення, виражені набряки, які не проходять навіть після нічного сну і т.д.). Ступінь компенсації чи декомпенсації повинен визначати лікар.

IV-й клас використовується при вроджених аномаліях розвитку венозної і лімфатичної систем.

 

Лікувальний компресійний трикотаж підбирається із врахуванням індивідуальних розмірів. Кількість стандартних точок вимірювання визначається типом виробу (панчоха, гольф, колготи) і формою кінцівки. Щоб підібрати гольф, достатньо виміряти дві окружності гомілки (в нижній і верхній третині) та її довжину. Підбір колгот потребує визначення чотирьох розмірів (до двох мірок на гомілці додаються окружності на рівні верхньої третини стегна та обвід стегон).

 

Важливо робити усі заміри до появи набряків, тобто зранку, не стаючи з ліжка. Крім цього, загальним принципом підбору виробу медичного трикотажу являється те, що верхній край виробу повинен на 5-10 см перекривати уражений венозний сегмент, тобто якщо в особи наявна варикозна вена в нижній третині стегна, навіть невелика, то гольфи їй ніяк не підходять. В кращому випадку панчохи, в ідеалі – колготи.

Ми рекомендуємо: Sigvaris, Medi, Schiebler, Juzo