Українська
  • Українська
  • Polski
Адрес
м. Львів, вул. Щирецька 36/5
Українська
  • Українська
  • Polski

МІГРЕНЬ

Серпень 10, 2021

Мігрень🤕- це розповсюджене захворювання проявом якого є рецедивуючі напади сильного, пульсуючого, розпираючого головного болю, який часто супроводжується нудотою, блюванням, світло та звукобоязню. Частіше зустрічається у жінок чим у чоловіків. Напади мігрені тривають від 4 до 72 годин.

 

Причини цього захворювання невідомі. Одним з факторів ризику є спадковість, у 90% пацієнтів родичі страждали від мігрень.

 

Симптоми мігрені 🧠:

 

– в більшості випадків біль має односторнній характер (гемікранія), але не менш ніж у 40% людей вона буває двохстронньою!

 

Напад мігрені складається з декількох фаз:

 

l фаза – виникає 24 год до болю і проявляється болем в шиї, дратівливістю, збудженням, зниженням працездатності, утрудненням мови.

ll фаза – аура, її проявами можуть бути візуальні ефекти – спалахи світла, зигзагоподібні лінії – «мерехтлива скотома». Деякі пацієнти втрачають частину поля зору – «геміанопсія», інші починають бачити не чітке зображення.

lll фаза – біль, який супроводжується нудотою, рвотою, світлобоязню, звукобоязню, підвищеною чутливістю до запахів, діареєю, підвищеними сечовиділенням.

lV фаза – відновлення. Після головного болю пацієнти відчувають втому, сонливість або навпаки ейфорію, бадьорість.

 

Тригерні фактори мігрені:

 

– 🥱🤯 перенапруження або втома ;
– 🦋 ендокринна патологія;
– 🎗 хвороби судин;
– 💊 прийом гормональних препаратів ;
– ❄️🌦🌩 зміна погоди;
– 🍾⛸ зловживання спиртними напоями;
– 🍫🍔🌮🥘 вживання деяких продуктів харчування.

 

Лікування: біль голови може пройти самостійно після сну, може знятися анальгетиками, спазмолітиками, нестероїдними протизапальними препаратами, але деколи реагує тільки на специфічні препарати – триптани!

 

Не терпіть біль і не займайтеся самолікуванням ❗️ Записуйтеся на прийом до нашого лікаря-невропатолога Віри Олександрівни ❤️