Українська
  • Українська
  • Polski
Адрес
м. Львів, вул. Щирецька 36/5
Українська
  • Українська
  • Polski

Анальна або гемороїдальна бахрома 🤔

Серпень 5, 2021

Анальна бахрома  – це випячуючі або звисаючі складки навколо анального отвору, їх розмір може досягати до 2 см.

 

Анальна бахрома виникає внаслідок загострення зовнішніх гемороїдальних вузлів. Чим довготриваліше загострення, або чим частіші загострення, тим більше перерозтягнута перианальна тканина (шкіра) в ділянці анального отвору, вона розтягується, втрачаючи еластичність і здатність скорочуватись. В результаті утворюються шкірні складки, міняючи зовнішній вигляд анальної ділянки.

 

При анальній бахромі, переважно, симптоми відсутні, але можливе її інфікування, внаслідок чого розвивається запалення і з’являються такі симптоми, як: свербіж, подразнення шкіри, набряк, біль, кров’янисті виділення з анальної бахроми, утруднена дефекація.

 

При постійному травмуванні та запаленні процес загострюється, кров’янисті виділення можуть бути ряснішими, анальна бахрома стає мокнуча і постійно залишає сліди на білизні, утруднюється ходьба, анальна бахрома набрякає і збільшується в розмірах.

 

Якщо анальну бахрому довго не лікувати, вона призводить до набряку, збільшенню та трамбозу зовнішніх гемороїдальних вузлів.

 

З такими проблемами до проктолога найчастіше звертаються в косметичних цілях, і в тому числі жінки після вагітності. Анальна бахрома спричиняє психологічний дискомфорт, неможливість вбирання деяких видів білизни, встидливість сексуальних відносин.

 

Анальна бахрома діагностується при огляді анального отвору, також під час збору анамнезу можуть бути такі скарги:

забруднення білизни, відчуття надлишку шкіри, утруднення під час дефекації, важкість підтримувати гігієну в даній ділянці.

 

Під час обстеження проводиться диференціальна діагностика, щоб виключити такі захворювання, як випадіння слизової оболонки анального каналу, птоз анального каналу, поліпи чи папіломи анальної ділянки.

 

Лікування

 

Анальну бахрому не можливо вилікувати консервативними методами. Не існує препаратів чи народних методів, які би могли допомогти зменшити чи забрати складки шкіри (надлишок шкіри).

Методи лікування: оперативне втручання, лазерна коагуляція, кріодистукція, радіохвильове видалення.