Veromed.com.ua: Трихологія

Трихологія

Що таке гарне волосся? Звичайно ж, здорові і доглянуті, неважливо, якої вони довжини. Однак сьогодні дуже складно зберігати здоров’я волосся, враховуючи погану екологію в цілому, жорсткість води, брак вітамінів і неправильне харчування, хвороби і стреси, неправильний догляд за волоссям.

Що потрібно нашим пацієнтам?

58% жінок і 60% чоловіків стикаються з проблемою сильного випадання або поганого росту і ослаблення волосся, чутливого, сухого або хімічно пошкодженого волосся.
45% жінок і 65% чоловіків хотіли б впоратися з порушенням роботи сальних залоз на шкірі голови, порушенням гідроліпідного балансу.
40% жінок і 60% чоловіків турбує проблема лупи.
Виходить, що потрібно досить багато врахувати для того, щоб волосся стало від природи сильним і блискучим, еластичним, красивим. Щоб наблизитися до такого ідеалу і була створена наука про здоров’я волосся – трихологія. Цей напрямок медицини отримало свій розвиток в західних країнах на початку ХХ століття. А в другій половині століття трихологія почала бурхливо розвиватися: почали з’являтися навчальні та науково-дослідні центри, а також тріхологічні клініки, в яких можна було пройти лікування волосся у спеціально підготовлених лікарів. Стало зрозуміло, що краса волосся залежить від їхнього здоров’я.

Але без тілесного здоров’я неможливе здоров’я волосся. Тому фахівці індустрії краси добре знають, що потрібно не тільки досягати зовнішнього, декоративного ефекту, а й покращувати стан окремих систем і всього організму.

Лікар-трихолог спочатку виявить причини патології волосистої частини голови, оцінить, в якому стані знаходяться фолікули волосся лобової, скроневої, тім’яної, потиличної області. Потім фахівець проведе спектральний аналіз волосся, який покаже можливі порушення мінерального обміну.

Прийом лікаря-трихолога можна розділити на кілька основних етапів:

Огляд шкіри і волосся під мікроскопом, забезпеченим відеокамерою. На цьому етапі виходить багаторазово збільшене зображення шкіри і волосся, камеру можна фокусувати на найдрібніших деталях.
Проведення комп’ютерної діагностики волосся і шкіри голови.
Детальна консультація, що включає підбір лікарських засобів для здійснення догляду за волоссям в домашніх умовах.

Чому випадає волосся?

Трихология

Однією з помітних проблем зі здоров’ям, що виникають у сучасних людей, можна вважати випадання волосся. Вона зумовлена ​​різними причинами. Це може бути дисфункція центральної або периферичної нервової системи, ендокринної системи, стрес, інфекційні захворювання, аутоімунна патологія, генетична схильність.

Звичайно, не можна вирішувати подібні проблеми самостійно, в домашніх умовах. Самолікування з використанням загальноприйнятих аптечних препаратів може не тільки не дати ефекту, а й погіршити ситуацію. При випаданні волосся крім якісної діагностики потрібен  адекватний підбір індивідуально підходящих лікарських засобів

Лікування випадання волосся (алопеція) тривалий і складний. Його принципи залежать від віку людини, від клінічної форми захворювання, від того, на якій воно стадії. Нерідко Трихологическа лікування необхідно поєднувати з лікуванням у суміжних фахівців.

Основні причини алопеції

Є кілька теорій, які описують основні причини випадіння волосся.

Трихология

Аутоіммунна теорія – одна з найактуальніших сучасних теорій, що стосуються питань випадання волосся. Вона передбачає, що в організмі людини починають вироблятися антитіла до клітин волосяних сосочків. У зв’язку з цим волосяні фолікули занадто рано починають переходити з анагенної фази (фази інтенсивного росту) в тілогенну (фазу спокою). Оскільки навколо фолікула довгий час накопичується інфільтрат імунних клітин, харчування фолікули погіршується і наступне волосся з’являється дистрофічним, ослабленим. Так запускається процес облисіння.

Дифузна алопеція може бути гострою або хронічною. Це рівномірне і сильне випадання волосся по всій поверхні волосистої частини голови.

Гостро почалося захворювання обумовлено важкими інфекціями, операціями, проведеними під загальним наркозом, фізичними або психологічними травмами, пологами.

Хронічна алопеція – зазвичай результат будь-яких ендокринних дисфункцій, тривалого прийому певних препаратів (в тому числі гормональних, з високим вмістом прогестерону). Вона може бути пов’язана і з віковими змінами, нестачею необхідних жирних кислот, з порушеннями обмінних процесів і харчування.

Андрогенное облисіння – це порідіння волосся за чоловічим типом, тобто на лобі і тімені. Візуально це можна визначити як відступ кордону волосся від чола, при цьому в центрі тімені волосся рідшають. Це і є типові ознаки андрогенної алопеції. Подібні симптоми можуть виникнути у жінок через два місяці після пологів, в постменопаузі або при полікистозі яєчників.

Себорійна алопеція може бути пов’язана з посиленим виробленням шкірного сала і гіперкератозом, а в цілому – з гормональними порушеннями. Для лікування волосся при даному захворюванні необхідно застосовувати засоби, що зменшують саловиділення, що звужують сальні залози, що усувають гіперкератоз.