Veromed.com.ua: Дерматоонкологія

Дерматоонкологія

Дерматоскопія – дослідження родинок.

Медичний центр «ВероМед» успішно проводить дерматоскопічне обстеження з 2015 року. Прийом веде лікар дерматолог-онколог з багаторічним досвідом роботи, з застосуванням сучасного дерматоскопічного обладнання.

У клініці “ВероМед” можна пройти дерматоскопічне обстеження, попередньо записавшись на консультацію до лікаря. Прийом проводиться за попереднім записом!

 

Дерматоскопія – це візуальне апаратне дослідження шкірних утворень без операційного втручання.

Цей метод дає можливість значною мірою уточнити діагностику ранніх стадій меланоми – злоякісної пухлини шкіри (коли новоутворення ще не метастазує).

Дерматоскопічне обстеження дозволяє за кольором і формою родимки або іншого шкірного утворення визначити її природу, з’ясувати, наскільки вона безпечна.

Унікальність нового методу в тому, що тепер оцінити небезпеку родимок можна на самих ранніх стадіях, буквально відразу ж після їх появи. Раніше це було можливо лише на підставі аналізу тканин після видалення.

 

Дерматоскопія переслідує головну задачу – провести диференційний діагноз між доброякісними і злоякісними утвореннями, а також для проведення діагностики дерматозів різної природи.

Всі зміни на поверхні шкіри можна розгледіти і неозброєним оком. Але за допомогою особливого спеціального приладу – дерматоскопа – лікар отримує десятикратну збільшену картинку родимки. Це дозволяє більш ґрунтовно вивчити її симетричність, нерівність меж і структуру. Якщо родимка не симетрична, не має чітких меж і не однорідна за структурою, то це, як правило, говорить про її злоякісний характер.

Майже в 80% випадків діагноз підтверджений клінічними дослідженнями. Але не завжди цей метод діє. Для безпігментних або, наприклад, вузликових родимок дерматоскопія неприйнятна.

 

Переваги дерматоскопії:

 

  • Не має протипоказань;
  • Проста в проведенні;
  • Дозволяє в більшості випадків уникнути проведення такого травматичного методу дослідження, як гістологічного;
  • Дає можливість отримати миттєвий результат і вже на первинному прийомі вирішити питання про необхідність додаткової консультації лікаря-онколога.
  • Дерматоскопія є особливо актуальною для ранньої діагностики меланоми, коли лікування може бути швидким, а прогноз для життя пацієнта досить сприятливим.

Захворюваність на меланому зростає з кожним роком, причому в Америці, Європі та Австралії більшість пухлин виявляється на ранніх стадіях. Це обумовлено не тільки онконастороженістю лікарів і населення, але і використанням усіма дерматологами і онкологами дерматоскопії, дозволяє візуаілізувати ці зміни, які залишаються недоступними для людського ока.

Дана методика дозволяє діагностувати і інші шкірні захворювання, які часто можуть симулювати інші дерматози, в тому числі меланому. Це базальноклітинний рак, себорейний кератоз, гемангіоми і інші.